Podcasty

Rozmawiamy o facylitacji odc. 1 – Facylitacja w świecie produktywność

Listen to „Facylitacja w świecie produktywności” on Spreaker.

Dominik Juszczyk jest pasjonatem produktywności, certyfikowanym coachem Gallupa i Facylitatorem, prowadzi bloga i grupę „Z pasją o mocnych stronach”. Pomaga zespołom zwiększyć produktywność w oparciu o mocne strony. Facylitacja to dla niego przede wszystkim uważność i większa elastyczność w pracy z grupą; świadomość siebie i swoich założeń. Techniki i postawę facylitacyjną wykorzystuje na warsztatach, podczas prowadzenia sesji coachingowej, ale również zwykłych spotkań ze znajomymi.

Więcej o Dominiku możecie poczytać na stronie:  www.dominikjuszczyk.pl

Rozmawiamy o facylitacji odc. 2 – Facylitacja graficzna

Listen to „ODC. 2 – Facylitacja graficzna” on Spreaker.

Jak ułatwić pracę z trudnymi tematami ? Czym dokładnie jest facylitacja graficzna i czym różni się od sketchnotingu? Jakie jest jej główne zastosowanie w pracy z grupą? Właśnie o tym rozmawiamy z Gabrielą Borowczyk. Gabrysia jest facylitatorem graficznym i trenerem. Jako doświadczona  sketchnoterka uczy, jak robić notatki wizualne a ich szczególne zastosowanie znalazła przy tworzeniu flipchartów. Uwielbia pracę z ludźmi i  jest przekonana, że świat, również ten biznesowy (a może szczególnie ?) potrzebuje facylitacji graficznej😉.

Więcej o Gabrysi możecie poczytać na stronie: www.gabrielaborowczyk.pl

Rozmawiamy o facylitacji odc. 3 – Facylitacja okiem HR Managera

Listen to „ODC. 3 – Facylitacja okiem HR Managera” on Spreaker.

Czy w świecie HR jest miejsce na facylitacje ? Po rozmowie z Karoliną zastanawiamy się – czy świat HR może istnieć bez Facylitacji? Jest ogromnym ułatwieniem, dodaje pewności i przede wszystkim pokazuje jak pracować z emocjami (których w dobie wielogodzinnych spotkań nie brakuje). Karolina Gnat jest HR Managerką w firmie Freshmail oraz założycielką Agile Nuts. W swojej codziennej pracy facylituje spotkania, wspiera procesy Scrumowe oraz dba o rozwój i rekrutację pracowników.

Rozmawiamy o facylitacji odc. 4 – Facylitacja, a poczucie bezpieczeństwa w grupie

Listen to „ODC. 4 – Facylitacja a poczucie bezpieczeństwa w grupie” on Spreaker.

Czasem zwykłe pytanie „z czym dzisiaj przychodzisz” może zmienić jakość spotkania, obniżając napięcia w grupie i budując poczucie bezpieczeństwa. Właśnie o poczuciu bezpieczeństwa i strukturze facylitacji rozmawialiśmy z Łukaszem Ciesielskim. Łukasz przez wiele lat pracował jako dyrektor zarządzający agencją interaktywną, a obecnie jest Dyrektorem Marketingu w firmie Objectivity. Jako certyfikowany Facylitator, pomaga zwiększać skuteczność i zaangażowanie na spotkaniach oraz buduje pomosty pomiędzy ludźmi o odmiennych kulturach biznesowych.

Rozmawiamy o facylitacji odc. 5 – Facylitacja a zarządzanie emocjami

Listen to „ODC. 5 – Facylitacja a zarządzanie emocjami” on Spreaker.

Co oznacza bycie „wystarczająco dobrym” w świecie metodyk zwinnych ? Czy interwencje mogą być nieudane? Co oznacza podejście +1/+10 ?

O #facylitacji rozmawialiśmy dziś z Marcinem Aks Grochowiną. Scrum Masterem w firmie Freshmail, fanatykiem zwinności i współtwórcą @Agile Nuts.

W facylitacji najważniejsza jest dla niego umiejętność zarządzania emocjami – zarówno swoimi, jak i grupy.

Zapraszamy do słuchania!

Niestety nie udało się nam zniwelować szmerów pojawiających się w kilku momentach nagrania, za co przepraszamy.

Rozmawiamy o facylitacji odc. 6 – Uważność w Facylitacji / Oczami HR Business Partnera

Listen to „Rozmawiamy o facylitacji” on Spreaker.Ten odcinek jest o uważności, zmianach w biznesie i odwadze w docieraniu do tego z czym grupa sobie nie radzi. O facylitacji jako procesie, rozmawialiśmy z Anną Wołynko, która  od 11 lat pracuje jako HR Business Partner w firmie Siemens. W swojej pracy stara się łączyć wymogi biznesu z potrzebami  ludzi.  Facylitację rozumie jako autentyczną pracę z ludźmi, jako sposób myślenia i funkcjonowania w zespole.

Zapraszamy do słuchania!