Prowadzący

DOROTA OSTOJA-ZAWADZKA

Jest założycielem i Prezesem firmy Pathways Polska od 1999 (firma konsultingowoszkoleniowa, firma matka w Anglii) – przyczyniła się do rozwoju biznesowego firmy, budowała portfel klientów, projektowała i realizowała kluczowe programy szkoleniowe.

Zdobyła tytuł magistra psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada certyfikat ukończenia Studium Zarządzania i Biznesu przy Zakładzie Ekonomii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada także dyplom ukończenia studium Zarządzania Projektami Społecznymi w Biznesie na Wyższej Szkole Podyplomowej im. Józefa Tischnera.

Ukończyła „The Art & Science of Coaching” prowadzony przez Wszechnicę UJ i Erickson College z Vancouver. Posiada certyfikat konsultanta kwestionariusza Work Style Analyser, a także certyfikat LDI, wydany przez Scherer Leadership Center. Od 2013 roku jest certyfikowanym facylitatorem.

Prowadziła wiele projektów szkoleniowych i coachingowych min: coaching dla Dyrektora Działu Personalnego i Dyrektora Finansowego Siemens COM, coaching indywidualny dla członka wyższej kadry menedżerskiej PKN Orlen, dla wyższej kadry menedżerskiej Banku Zachodniego WBK, dla członka zarządu SANTANDER Consumer Bank. Coaching indywidualny dla członków zarządu Inter Ikea, dla wyższej kadry z FagorMastercook. Programy szkoleniowe dla zespołów zarządzających: InterIkea, FagorMastercook, MAN, Siemens. Specjalizuje się w rozwoju kompetencjach przywódczych

MARIA KOŁODZIEJCZYK

mkFacylitator. Trener. Coach. Konsultant.

Od 1998 roku współpracuje z Pathways jako konsultant, trener i coach dla biznesu. Realizuje projekty z zakresu rozwoju ludzi w organizacjach, przygotowując programy, prowadząc szkolenia dla zespołów (m.in. przywództwo, coaching, customer service, sztuka prezentacji, komunikacja, personal impact, budowanie relacji w zespole i inne). Prowadzi także coaching indywidualny.

Certyfikowany konsultant kwestionariusza Work Style Analyser. Przeszła szkolenie Leadership Development Intensive w Seattle (USA). Ukończyła I i II stopień szkolenia w zakresie action methods, socjometrii i socjodramy w  Polskim Instytucie Psychodramy. Absolwentka Schumacher College – angielskiej uczelni skupiającej niekonwencjonalne autorytety ze świata nauki. Ukończyła Wydział Filozoficzny UJ (kierunek psychologia).

Klienci z ostatnich lat: Akamai, AmRest, Aon Hewitt Associates, Atos, BAT, Bayer, BP Polska, BZ WBK, CISCO, Citi Bank, Coca-Cola, Elektromontaż, EnerSys, Capgemini, DHL, IBM BTO, IBM Lab, ING BŚ, Inter IKEA, KBC Warta, Luxsoft,  Netia, PKN Orlen, Mondial Assistance, Motor Centrum, Sas, Siemens, Software Mind, StateStreet, Telekomunikacja Polska S.A., Unilever Poland, Unilever Azja, Vattenfall.

TOMASZ KANTON

Facylitator. Trener. Konsultant.

Ekonomista, absolwent PK w Koszalinie i UE w Poznaniu. Ukończył Szkołę Facylitacji PATHWAYS. IAF Certified™ Professional Facilitator, Strateg, Specjalista ds. komunikacji marketingowej i PR Specjalizacja: szkolenia z zakresu facylitacji i narzędzi w pracy facylitatora, efektywności spotkań, marketingu i kreatywności oraz warsztaty biznesowe (w tym strategia i planowanie) prowadzone w podejściu facylitacyjnym. Blisko 20-letnie doświadczenie w międzynarodowych korporacjach i agencjach (SAB Miller, Double Brands,  Impuls BTL) w projektach strategii marek i ich pozycjonowania, strategii kanałów, strategii portfela, tworzenia komunikacji marketingowej, działań PR oraz marketingu bezpośredniego

Pracował m. in. Kompania Piwowarska, Grupa Żywiec, Red Bull, Volkswagen, Credit Agricole, allegro, LOTTE Wedel, BP, NIVEA, Play, Pepco, Discovery, Pernod Ricard, Nestle, Pro Vita Hotel Wellness

KAROLINA GIERSZEWSKA

Facylitator. Trener. Konsultant.

Absolwentka psychologii UJ w Krakowie i UAM w Poznaniu. Ukończyła Szkołę Trenerów Grupowych TROP oraz Szkołę Facylitacji PATHWAYS. IAF Certified™ Professional Facilitator, marketer i badacz rynku. Specjalizacja: warsztaty biznesowe, warsztatu rozwoju efektywności indywidualnej i zespołowej oraz projekty cross-funkcyjne. Prawie 20-letnie doświadczenie w międzynarodowych korporacjach i agencjach (Millward Brown, SAB Miller, NIVEA) w obszarach związanych z: badaniami  na rzecz marek i firm, tworzeniem strategii i komunikacji marketingowej, tworzeniem nowych rozwiązań dla biznesu, projektami Employer Branding, działaniami rozwojowymi w obszarze leadershipu. Pracowała m. in. dla.: Kompania Piwowarska, Grupa Żywiec, Red Bull, Volkswagen, Credit Agricole, allegro, LOTTE Wedel, BP, NIVEA, Play, Pepco, Discovery, Codewise, Pernod Ricard, Nestle, Pro Vita Hotel Wellness.

DARIUSZ PALUCH

Absolwent AWF w Krakowie na kierunku rehabilitacja. Jest dyplomowanym Counsellorem Gestalt. Od 2003 roku jest także certyfikowanym konsultantem Medwin Poots z uprawnieniami do posługiwania się kwestionariuszem oceny stylu pracy menedżera – Work Style Analyser. Ma największe doświadczenie pracy z kwestionariuszem WSA w Pathways. W 2013 roku ukończył roczny kurs Facylitacji prowadzony przez Davida Tinkera z Wielkiej Brytanii. Związany z Pathways od 2001 r. Obecnie jako Dyrektor Zarządzający i konsultant Pathways specjalizuje się w projektowaniu programów rozwojowych oraz facylituje warsztaty dotyczące zmian w organizacjach. Zajmuje się również sprzedażą szkoleń, opracowywaniem programów szkoleniowych i konsultacjami dla działów HR. Jest współautorem projektów doradczych m.in. dla: Enersys, EuroLOT, MAN Trucks, WorkService. W 2003 roku założył i rozwinął od podstaw dział Pathways Outdoor Integracja Przygoda obsługujący wszystkie eventy integracyjne i team buildingi outdoorowe. Brał udział w projektach szkoleniowych m.in. dla: AmRest, Apriso, Bank Zachodni WBK, British American Tobbaco, Citi Bank Handlowy, DHL, EFL, EuroLOT, Hewitt, GlaxoSmithKline, Górażdze, ING Bank Śląski, KBC Warta, Orange, Siemens, SoftwareMind. Prowadził coaching indywidualny dla menedżerów w: ABB, FagorMastercook, Polkomtel, Santander Consumer Bank. Pracował z kadrą zarządzającą firm: AmRest, EuroLOT, FagorMastercook, MAN Trucks, Netia. Latem amator wspinaczki skalnej, a zimą fan ski turów i jazdy poza trasą.

MONIKA TUMIDAJ

Absolwentka Informatyki i Matematyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Certyfikowana facylitatorka Szkoły Facylitacji Pathways. Doświadczona Scrum Masterka. Od ponad 6 lat wspiera zespoły w samoorganizacji i braniu odpowiedzialności za wytwarzane produkty. Ważna jest dla niej komunikacja oparta na empatii i szacunku. Tworzy przestrzeń, w której osoby mogą otwarcie wypowiadać się i zostać usłyszane. Zorientowana na ciągłe usprawnianie pracy zespołu, jako dobrze funkcjonującego organizmu, przy jednoczesnym zauważeniu indywidualnych cech i unikatowego wkładu każdego z członków. Zwolenniczka nieustannego rozwoju, kompetencje facylitacyjne rozwija w codziennej pracy. Współtworzy program warsztatów „Facylitacja w zwinności”.

VIKTORIYA TRUDNOWSKA

Trener, coach, facylitator, moderator Design Thinking Institute. Wykształcenie zdobyła na Europejskim Uniwersytecie Zarządzania i Biznesu (mgr zarządzania, Kijów) i studiach podyplomowych „Psychologia Przywództwa w Organizacjach (Uniwersytet Gdański). Swoją karierę zawodową rozwijała łącząc 2 kraje – otwierała i zarządzała oddziałem polskiej Spółki na Ukrainie i negocjowała warunki umów wdrożeniowych dla korporacji międzynarodowych, zarządzała zespołem sprzedażowym i logistycznym. Od 10 lat rozwija firmy i zespoły, łącząc pasję pracy z ludźmi z umiejętnością . przekazywania wiedzy w sposób praktyczny i poparty doświadczeniami biznesowymi. Ukończyła Szkołę Trenerów Wszechnicy UJ, Instytut Kognitywistyki Macieja Bennewicza (Certyfikowany Coach Biznesowy),  akredytowane przez ICF studium coachingu NOVO (Certyfikowany Coach Zespołowy), program World Institute for Action Learning (Coach Action Learning) i program Moderatora Design Thinking Institute. Specjalizuje się w szkoleniach z umiejętności liderskich i usprawnieniu efektywności zespołów, wykłada na Uniwersytecie Gdańskim i SWPS Od 2017 również certyfikowany facylitator Pathways, pasjonuję się korzystaniem z procesu facylitacji w usprawnieniu działania zespołów i procesów na różnych poziomach organizacji.  Uważa, że życzliwość, motywacje, efektywność i poczucie sensu warto wprowadzać do naszej pracy na co dzień.